Google Play'de İade Nasıl Yapılır? Geri Ödeme Nasıl Alınır? (Videolu Anlatım)

Google Play'de İade Nasıl Yapılır? Geri Ödeme Nasıl Alınır?

Google Play'de aldığınız bir şeyi 48 saat içinde geri ödeme politikalarına uygun olduğu sürece iade edebilirsiniz. Eğer 48 saat sonra iade isterseniz çok büyük bir olasılıkla ya isteyemeyeceksiniz ya da olumsuz cevap alacaksınız. Bu durumda geliştirici ile iletişime geçmeniz gerekecek.

Google Play'de Geri Ödeme (İade) İsteme

Videolu Anlatım:


Yazılı Anlatım:
  1. Bilgisayarınızda ve bir tarayıcıda (Chrome vs.) play.google.com/store/account sayfasına gidin.
  2. Sipariş Geçmişi'ni tıklayın
  3. İade etmek istediğiniz siparişi bulun.
  4. Siparişte Geri ödeme iste veya Sorun bildir'i seçip durumunuzu açıklayan seçeneği işaretleyin.
  5. Formu doldurup geri ödeme istediğinizi belirtin.
  6. "Endişelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz" mesajını görürsünüz. Sonra, geri ödeme ile ilgili kararın belirtildiği bir e-posta alırsınız. Geri ödeme genellikle 15 dakika içinde yapılır, ancak bu süre dört iş gününe kadar çıkabilir.

Geri Ödeme İsteğiniz Reddedilirse

Google, geri ödeme politikasına uygun olmayan geri iade taleplerini reddedebilir. Geri Ödeme Politikası: https://support.google.com/googleplay/answer/2479637?hl=tr#policy
Eğer iade talebiniz reddedildiyse doğrudan geliştirici ile iletişime geçip iade talep edebilirsiniz. Geliştirici ile iletişime geçmek için: https://support.google.com/googleplay/answer/113418

Geri Ödeme Zaman Çizelgesi

Kredi Kartı veya Banka Kartı: 3-5 iş günü
Bu süre kartı veren kuruşlara göre farklılık gösterir. Bu işlem bazen 10 iş gününü de bulabilir. Eğer kartınız aktif değilse geri ödemeler, kartınızı veren kuruluşa gider. İlgili tutarları almak için bankanızla iletişim kurun.

Mobil Ödeme (Ön Ödeme): 1-3 iş günü
İşlem süresi, operatörünüze bağlı olarak farklılık gösterebilir ve bazen daha uzun sürebilir.

Mobil Ödeme (Faturalı): 1- 2aylık ekstreler 
İşleme süresi operatörünüze bağlı olarak değişiklik gösterebilir, ancak geri ödemeler genellikle 2 ay içinde ekstreye yansır. Daha uzun sürerse durumu kontrol etmek için operatörünüzle iletişim kurun.

Google Play Bakiyesi: 1 iş günü
Bazı durumlarda 3 iş gününe kadar sürebilir.

Kredi Kartı veya Banka Kartı ve Mobil Ödemede geri ödemeniz yanda belirtilen süre içinde gelmez ise önce bankanızla veya operatörünüzle iletişime geçin. Eğer onlarda da gözükmüyorsa Google Play destek ekibiyle iletişime geçin.
Google Play bakiyeniz belirtilen süre içinde gelmez ise direkt Google Play destek ekibiyle iletişime geçin.

Daha Fazla Yardıma Mı İhtiyacınız Var?

Google Play Yardım Topluluğunda bulunan ürün uzmanlardan yardım isteyebilirsiniz. Google Play Yardım Topluluğunda yeni konu açmak için buraya tıklayın(Google hesabınızla giriş yapmış olmanız gerekir.)

0 Yorumlar