Google AdSense OR-BAIH-01 Hatasının Çözümü (GÜNCEL)

Google AdSense OR-BAIH-01 Hatasının Çözümü (GÜNCEL)

Son zamanlarda bazı yayıncılar gerek AdSense gerek de AdMob hesaplarında ödeme yöntemi eklemeye çalıştıklarında, ödeme yöntemlerinde düzenleme yapmaya çalıştıklarında veya ödeme profilleri üzerinde değişiklik yapmaya çalıştıklarında OR-BAIH-01 hatasıyla karşılaşıyor. Hatanın mesajı tam olarak şöyle:
Beklenmedik bir hata oluştu. Devam etmek için lütfen farklı bir ödeme yöntemi seçin veya bize ulaşın. daha fazla bilgi edinin [OR-BAIH-01]

ÖNEMLİ NOT: Burada yazan yöntemi denemeden önce bu konuda ile ilgili açmış olduğum diğer yazıdaki yöntemi deneyiniz. Eğer o yöntem için gereken forma ulaşamazsanız bu yöntemi deneyiniz.

Bu sorunu yaşayan yayıncılara yukarıdaki yöntem işe yaramamışsa şu an için önerebileceğimiz 2 öneri kalıyor. Bunlar:

1-) Farklı Ödeme Yöntemi İle Deneme

Size verilen hata mesajında da bu yazıyor. Ödeme yönteminizle oluşan bir sorun nedeniyle böyle bir hata alıyor olabilirsiniz. Belirtmemde fayda var. AdSense hesabınızın ülkesi ile ödeme yönteminizin ülkesi aynı olmalıdır.

2-) Ürün Ekibi İle İletişime Geçme

Maalesef tüm yayıncılar AdSense ve AdMob ürün ekibiyle iletişime geçemiyor. Eğer ürün ekipleri ile iletişime geçebiliyorsanız bu konu hakkında onlardan yardım isteyebilirsiniz.
• AdSense ekibi ile iletişime geçme: https://support.google.com/adsense/gethelp
• AdMob ekibi ile iletişime geçme: https://support.google.com/admob/gethelp

Bu konu hakkında başka bir çözüm yöntemi olursa veya ekip bu konu hakkında bir açıklama yaparsa bu yazıda veya bu blogda detayları bulabileceksiniz.

1 Yorumlar

  1. Belirtilen linklerden iletişime geçemiyoruz sürekli hata veriyor farklı pclerden ve hesaplardan da denedim olmuyor olmuyor olmuyor bıktım artıkkk

    YanıtlaSil